Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!

Jurgita Treinytė

Jurgita Treinytė

Tautodailininkė, tradicinių amatų meistrė, fotografė, lektorė Jurgita Treinytė didžiąją savo gyvenimo dalį skiria lietuviškų tradicinių dirbinių kūrimui. Ne tik kuria pati, ir dosniai dalijasi savo žiniomis, įgūdžiais vesdama įvairius edukacinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems tiek gimtajame krašte, tiek visoje Lietuvoje, jos darbai yra aplankę dešimtis parodų salių. Už nuopelnus puoselėjant tautodailę bei kūrybinius pasiekimus apdovanota Lietuvos tautodailininkų sąjungos ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos diplomu; Žemės ūkio ministerijos padėkos raštu ir premija kaip sėkmingiausiai dirbanti tradicinė amatininkė – tradicinių amatų meistrė; Kaišiadorių rajono savivaldybės kultūros premija. Yra išleidusi knygą „Lietuviškų tradicinių dirbinių kūrimas: šiaudiniai sodai ir eglutės žaisliukai, advento vainikai, verbos, margučiai, žolynukai, karpiniai“.

Kaišiadorims Jurgita skiria pačius šilčiausius žodžius: „Tai – mano gimtasis miestas, čia augau, mokiausi, čia dirbu. Čia mano namai. Kaišiadorys – tai žmonės, kuriuos kasdien sutinku: darbe, turguje, gatvėje… Per žmones ir santykį su jais pasaulis nusidažo savomis spalvomis ir yra gyvas.

Dar Kaišiadorys man – pažįstamos vietos ir gamta. Takai, miškai, vandenys, dangus, šnarantys augalai, šnekantys paukščiai, gamtos laikų, saulės, vėjo, šilumos ar šalčio keičiamas pasaulis. Gera kaskart praeiti savais takais.“