Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!

Tapkite mūsų bendrakeleiviais – laiku, erdve ir dvasiniais klodais

Nebūsime pirmieji, gyvenimą pavadinę kelione. Net ir tuomet, kai ramiai sėdime prie židinio ar jaukų vakarą su knyga įsitaisome virš miesto triukšmo pakibusiame daugiabučio balkone, mes nepaliaujame keliauti – mintimis, jausmais, išgyventais ar dar tik planuojamais įspūdžiais, ir mūsų gyslomis nenutrūkstamai teka genų atminties upės, nešdamos mūsų pačių ir mūsų tolimųjų protėvių gyvenimo kelionių patirtis.

Todėl 2024-aisiais – mūsų miesto tapsmo Lietuvos kultūros sostine metais – širdys plaka ritmu: KAIŠIADORYS: KULTŪROS KELIAI IR KELIONĖS. Ir tai apima viską, kuo esame pasirengę pasidalinti – keliones po mūsų nedidelį, tačiau gražų ir istorine atmintimi turtingą Kaišiadorių kraštą, įsikūrusį tarp trijų Lietuvos etnografinių regionų ir apsuptą keturių istorinių Lietuvos sostinių bei apkabintą didžiausių Lietuvos upių. Tikimės, kad visi kartu keliausime ne tik pėsčiomis, dviračiais ar automobiliais, bet ir širdimi.

Kaip jau pastebėjote, šalia tradicinių maginių skaičių Kaišiadorys turi dar vieną – keturi. Tad ir keliausime keturiomis kryptimis: MENO SPALVOS, ATMINTIES SAKMĖ, ETNOSKONIS, PAŽINIMO PĖDOS. Ir, skirtingai nuo įprastų gyvenimo kelionių, kurios baigiasi įvairiai, kiekvienas kelias, kuriuo bepasuksite – su laiminga pabaiga. Vieni jų atvers krašto menininkų bei kultūros puoselėtojų kūrybos klodus, kiti ištirpdys laiko ribas ir leis prisiliesti prie istorijos slėpinių, išsaugotų krašto etnotapatybės ženklų, treti – pajusti kulinarinio paveldo skonį ar pabūti šiandieninių naujų tradicijų dalimi.

Taigi – į kelionę!

Kaišiadorys svetingai tiesia ranką kiekvienam, pasiryžusiam tapti bendrakeleiviu. Ir – tegul 2024-aisiais mūsų visų širdys plaka vienu ritmu!