Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!

Atminties sakmė

Pasukę šia kryptimi keliausime Kaišiadorių krašto ISTORIJOS ir LITERATŪROS keliais.

ISTORIJOS vieškeliai vingiuoja nuo pat totoriaus Chašaidaro, iš kurio pavardės ir kilo Kaišiadorių pavadinimas, dvaro. Perkirtę laiko ribą jie nukelia mus į tuos laikus, kai nuo 1920-ųjų miestas tampa vienu svarbiausiu Lietuvos pasienio gynybiniu bastionu, romantiškai pavadintu Trakija, geležinkelio bėgiais rieda per miesto plėtros ir gražėjimo dešimtmečius; supažindina su ne tik vietos, bet ir visos Lietuvos istoriją kūrusiomis asmenybėmis, tarp kurių ryškia kelrode žvaigžde šviečia Palaimintasis Teofilius Matulionis. Kiti keliai veda į dar gilesnius klodus, siekiančius priešistoriją, atgijusią archeologiniuose atradimuose ir istoriniuose šaltiniuose.

LITERATŪROS keliuose sutiksime jauną Antaną Baranauską, iš Rytų Lietuvos atkeliavusį mokytis tuometinėje Rumšiškių raštininkų mokykloje. Nors jos vietą ir poeto išvaikščiotus takus šiandien skandina Kauno marių bangos, jos nenuplovė kaišiadoriečių atminties bei pirmųjų būsimo literatūros klasiko eilėraščių, rašytų Rumšiškių žemėje. Didžiuojamės savo krašte užaugusiu vienu ryškiausių lyriku Jonu Aisčiu, kurio literatūrine Kaišiadorių rajono savivaldybės premija kasmet apdovanojami jo poezijos tradicijų tęsėjai. Literatūriniuose keliuose taip pat laukia pasimatymai su kitais talentingais poetais, rašytojais, kraštotyrininkais, etnografais, istorikais, kurių knygos padeda pažinti Kaišiadorių krašto istoriją ir čia gyvenančių žmonių dvasios slėpinius.

Tad iki pasimatymo kelionių krypties ATMINTIES SAKMĖ stotelėse – istorinėse parodose, ekspozicijose, knygų pristatymuose ir susitikimuose su autoriais ir leidėjais, išmaniojoje vasaros bibliotekoje!

Kitos kelionių kryptys

Etnoskonis
Kaip ir dera kraštui, kurio tapatybė susiformavo trijų Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos ir Sūduvos – įtakoje, džiaugiamės galėdami pakviesti neaplenkti gausiai rajoną raižančių ETNOKULTŪROS kelių.
Skaityti daugiau arrow
Meno spalvos
MENO SPALVŲ krypties kelionėse – galimybės ne tik matyti, girdėti, jausti, bet ir patiems įsijungti į įvairias veiklas, kas padės geriau pažinti kaišiadorietišką dvasią ir mus – žmones, gyvenančius žemėje, kur kryžiuojasi pagrindiniai Lietuvos keliai.
Skaityti daugiau arrow
Pažinimo pėdos
Keliaudami PAŽINIMO PĖDŲ kryptimi atrasime gausybė galimybių laisvalaikį leisti aktyviai. Tam skirti tradicinės ir naujos ekskursijų temos, kelionių ir žygių maršrutai, žaidimai ir pramogos.
Skaityti daugiau arrow