Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Etnoskonis

Istoriniai šaltiniai sako, jog dar XIX a. imperijos ministro pirmininko šeima, dažnai užkandžiavusi Kaišiadorių geležinkelio stoties restorane, ilgus metus maisto kokybę vertino posakiu „Skanu kaip Kaišiadoryse“. Ar mūsų kraštas išlaikė tokį aukštą maisto gaminimo lygį, galėsite įsitikinti keliaudami šios krypties KULINARINIAIS KELIAIS. Čia jūsų laukia ne tik garsusis žaslietiškas kugelis, kepti cepelinai, bet ir unikalus, jau tradiciniu tapęs, Šakočių kepimo čempionatas, kuris Kultūros sostinės metais tampa Tarptautiniu.

Kaip ir dera kraštui, kurio tapatybė susiformavo trijų Lietuvos etnografinių regionų – Aukštaitijos, Dzūkijos ir Sūduvos – įtakoje, džiaugiamės galėdami pakviesti neaplenkti gausiai rajoną raižančių ETNOKULTŪROS kelių. Juose lydės mūsų folkloro kolektyvų, iš kurių net penki išauginę „Aukso paukštę“, dainos, šokiai ir tarmiški pasakojimai, istorinėje Chašaidaro dvarvietėje šurmuliuos tradicinis folkloro festivalis „Žilvitis žaliuoja“, ant Maisiejūnų piliakalnio kartu minėsime „Baltų vienybės“ dieną, pačius energingiausius kviesime į naktišokius folkroko ritmu, Kadrilių čempionatą, XI tradicinių amatų ir folkloro šventę bei kitus kultūrinius renginius ir edukacijas.

Kaišiadoriečiai didžiuojasi savo krašte, Rumšiškėse, turėdami unikalų Lietuvos etnografijos muziejų po atviru dangumi. 2024-aisiais muziejus švenčia savo įkūrimo 50-etį, todėl šia proga tiek Lietuvos, tiek užsienio svečiams dovanoja visą puokštę įdomių renginių, iš kurių jau nuo seno plačiai praminti takai veda į tradicines Užgavėnes bei Jonines. Tad tikimės, jog keliaudami ETNOKULTŪROS keliais, ne kartą aplankysite ir šią stotelę.