Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
2024-04-10

„Kad giria žaliuotų“ prisidės ir Kultūros sostinės saviveiklininkai

Kaišiadorių – Lietuvos kultūros sostinės 2024 simboliniam traukiniui MENO SPALVŲ maršrutą teks pailginti iki Vilniaus: birželio 29-liepos 6 dienomis į šimtmetį mininčią 2024-ųjų Lietuvos dainų šventę „Kad giria žaliuotų“ teks nugabenti per keturis su puse šimto Kultūros sostinės saviveiklininkų, sėkmingai praėjusių atranką ir pelniusių teisę dalyvauti šiame gausiausiame ir svarbiausiame šalies kultūriniame renginyje.

Didžiausią būrį saviveiklininkų į jubiliejinę dainų šventę išlydės Kaišiadorių kultūros centras. Vilniuje skambės bene didžiausią dalyvavimo Lietuvos dainų šventėse patirtį turinčio folkloro ansamblio „Verpeta“ (vad. Valerija Jankauskienė) dainininkų balsai. Smagu, kad į sostinę keliaus visi trys vaikų ir folkloro ansamblio „Žilvita“ (vad. L. Morkūnienė) kolektyvai: 27 mažųjų grupės vaikai, 36 – vaikų ir jaunimo ansamblio dalyviai bei 21 „Žilvitos“ suaugusiųjų grupės narys. Šokėjų būryje suksis vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Savingė“ (vad. A. Pačėsienė), į dainų šventę taip pat keliauja mišrus choras „Do-diez“ (vad. L. Mažuolytė) ir moterų choras „Nona“ (vad. J. Jašauskienė). Šventės „Kad giria žaliuotų“ Teatro dienoje dalyvaus Kaišiadorių kultūros centro mėgėjų teatro artistai su savo vadovu J. Andriulevičiumi.

Penkis savo kolektyvus į Vinių išsiųs Rumšiškių kultūros centras. Folkloro ansambliai „Nedėja“ (vad. L. Kulakauskienė) ir Praviena (vad. E. Žiūkienė) išvyks su savo pamaina – vaikų folkloro ansambliu „Strazdelis“ (vad. A. Braziulis). Savo skambius balsus į šventę taip pat veš Dovainonių salės moterų vokalinis ansamblis (vad. M. Kalinauskienė) ir mišrus vokalinis ansamblis „Žigla“ (vad. D. Raščinskis).

Žiežmarių kultūros centro į Lietuvos dainų šventę ruošiasi keliauti bene vyriausias dalyvių amžiuje Ringailių folkloro ansamblis (vad. A. Kamantauskienė). Pamaina jiems auga ir šiame krašte – tai neseniai vardą išsirinkęs vaikų folkloro ansamblis „Ratainyčia“ (vad. L. Morkūnienė). Taip pat šventėje dalyvauti teisę pelnė vyresniųjų šokių grupė „Skaisgija“ (vad. B. Zubkovienė) ir Pakertų moterų vokalinis ansamblis (vad. L. Kaulakienė).

Kaišiadorių meno mokykla į jubiliejinę šventę išlydės liaudies instrumentų orkestrą (vad. S. Straševičius) ir Rumšiškių filialo jaunių chorą (vad. D. Redžepovienė).

Dalyvauti Lietuvos šventėje išrinktos ir  Žaslių kultūros centro šokių grupė „Dumsis“ (vad. V. Andriulevičienė) bei Kruonio kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Vaivoras“ (vad. A. Kulnickienė).

Mūsų kraštui dainų šventėje taip pat atstovaus Pravienos bendruomenės vaikų folkloro ansamblis „Pravienukai“ (vad. E. Žiūkienė), o spalvingame Lietuvos vaikų chore matysime ir studijos „Tagretukas“ (vad. J.Jašauskienė) dainorėlius.