Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
2024-01-15

Kaišiadorys siunčia žinią: atidarome „Lietuvos kultūros sostinės 2024“ duris!

Sausio 20 dieną 18 valandą pačioje Kaišiadorių miesto širdyje – Teofiliaus Matulionio aikštėje – skambių akordų, šviesų ir nepakartojamų įspūdžių pliūpsniu atrakinsime „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024“ duris, už kurių atsivers spalvinga būsimų kultūrinių kelionių po mūsų kraštą panorama. Peržengusius slenkstį sutiks ir susipažinti su Kaišiadorims istorinių metų programa padės per šimtas šauniausių krašto atlikėjų bei Lietuvos scenos žvaigždės, šventinėje fiestoje susipins keturių – muzikos, šokio, dainų ir kino – mūzų globojami menai, dalyvaus garbūs svečiai.

Unikalus Kaišiadorių kraštas, savo istoriją auginantis pagrindinių šalies kelių sankryžoje, tarp keturių istorinių Lietuvos sostinių ir trijų etnografinių regionų, skalaujamas svarbiausių Lietuvos upių, 2024-aisiais atveria savo kultūrinius, istorinius ir dvasinius klodus visiems, pasiryžusiems iš arčiau pažinti čia gyvenančius ir kuriančius žmones, jų ilgaamžes ir naujas tradicijas, gražiausius gamtos kampelius. Tad neatsitiktinai, tiek šventės logotipe, tiek visus metus lydės Kaišiadorių kraštui magiškas skaičius KETURI.

„Kultūros sostinės metais kviesime kartu su mumis žengti simboliniais keliais, vedančiais keturiomis kryptimis: MENO SPALVOS, ATMINTIES SAKMĖ, ETNOSKONIS, PAŽINIMO PĖDOS. Šios keturios kryptys žada 11 teminių kelionių, kurių metu atsivers galimybės ne tik stebėti, bet ir patiems tapti įvairių renginių bei veiklų dalimi“, – sako Kaišiadorių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus patarėja Ilona Grabijolienė.

Simbolinių kelionių programa sudėliota taip, kad kiekvienas jų dalyvis pažintų Kaišiadorių kraštą visomis žmogui duotomis juslėmis: išgirstų, pamatytų, paliestų, pajustų skonį ir kvapą. O po to – ko nuoširdžiai tikimės – ir pamiltų…

Skaičiaus KETURI magija gaubs ir patį Kultūros sostinės metų atidarymo renginį DURYS ATSIDARO, kuriame keturias kelionių kryptis įprasmins Teofiliaus Matulionio aikštėje išsidėsčiusios keturios platformos. Šventės dalyviai kartu su Rumšiškių kultūros centro vokaliniais ansambliais „Vija“ ir „Žigla“ išgirs garsųjį Povilą Meškėlą; su studijos „Tagretukas“ dainininkėmis koncertuos publikos pamėgtos „Baltos varnos“; Kaišiadorių kultūros centro chorai „Nona“ ir „Do-diez“ dainuos su scenos žvaigždėmis Linu Adomaičiu ir Bjelle.  Kaip komentuoja Kaišiadorių kultūros centro direktoriaus pareigas laikinai einantis režisierius Audrius Baniūnas, tiek scenų su skirtingomis programomis vienu metu mažoje erdvėje – nemenkas iššūkis, kurį, kaip ir kitus pirmus kartus, „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024“ komandai teks įveikti šiais ypatingais metais. Taip pat atidarymo šventė žada nustebinti ne vienu organizatorių iki šiol paslaptyje laikytu siurprizu, kuris visų mūsų širdis privers plakti vienu ritmu.

Taigi – DURYS ATSIDARO. Susikibkime rankomis ir eime!