Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
2024-04-6

Kultūros sostinės pavasaris skleidžiasi MENO SPALVOMIS

Sparčiau nei pavasariniai žiedai Kultūros sostinės metus švenčiančiame Kaišiadorių krašte skleidžiasi MENO SPALVOS. Praėjusį penktadienį, balandžio 5-osios vakarą, jos itin ryškiai nušvietė Žiežmarius, kur skaudžiais istorijos randais paženklintoje ir naujam gyvenimui prikeltoje XVII a. pabaigos miestelio medinėje sinagogoje Žiežmarių kultūros centro direktorė Irena Taukinaitienė dideliam būriui rajono gyventojų ir svečių pristatė vieną ryškiausių ir originaliausių Baltijos jūros regiono improvizatorių saksofonininkų kvartetą, pasivadinusį senovišku Baltijos jūros vardu – „Littorina“.

„Littorinos“ koncerte, kuris pradėjo Klasikinės ir džiazo muzikos vakarų seriją Žiežmarių sinagogoje, klausytojų sielos stygas virpino ir nepakartojamą aurą kūrė džiazo žvaigždės Maria Faust iš Estijos, Mikko Innanen iš Suomijos, Fredrik Ljungkvist iš Švedijos ir lietuvis Liudas Mockūnas.

Kitas klasikinės ir džiazo muzikos vakaras Žiežmariuose laukia gegužės 2-ąją – jame girdėsime Dmitrijų Golovanovą ir Veroniką Čičinskaitę.

Tą pačią dieną Kaišiadorių kultūros centre prieš kvapą užgniaužusių žiūrovų akis vėrėsi „Skambantys raštai“. Ši teatralizuota misterija – tai Kauno kultūros centro įgyvendinto projekto dalis, kurioje M. K. Čiurlionio kūrinių ir baltiškų simbolių fone skambėjo Kauno KC sutartinių giedotojų ansamblio „Sesutalas“, Kauno rajono Neveronių kultūros centro folkloro ansamblio „Viešia“ dainininkių atliekamas folkloras, susipynęs ir su šiuolaikinės muzikos garsais, matėme profesionalius aktorius, kartu su Kauno KC tekstilės studijos „Gijų sodai“ išaustomis drobėmis scenoje suposi ir autentiškas, protėvių rankomis išaustas audinys… Žiūrovai patyrė nepakartojamų įspūdžių. Jų netrūko ir prieš renginį vykusioje edukacijoje, kurioje buvo kuriamos dekoracijos projekto „Sutartinai“, tęsiančio „Skambančius raštus“, dekoracijos.

Ryškiai pražydusiomis MENO SPALVOMIS pirmojo balandžio mėnesio ketvirtadienio vakarą džiaugėsi ir rumšiškėnai, Rumšiškių kultūros centre patekę į „Karaliaus dukters sapną“. Ši muzikinė programa (sudarė Renata Dubinskaitė) miestelio kultūros centro erdvę, papuoštą nuostabiais Dianos Lukošiūnaitės ir Mantvydo Vilio darbais, pripildė gražiausių senųjų dainų iš viso Europos žemyno melodijomis, kurias atliko gitaristas Chris Rubens ir saksofonistas Remis Rančys.

O Palomenės kultūros centre balandžio 5-ąją dundėjo Afrikos būgnai – čia edukaciją surengė perkusininkai Martynas Sucyla ir Vytautas Leistrumas. Smagiai pavakaroti susirinkę Palomenės krašto žmonės su malonumu klausėsi muzikinės Vytauto Kieliaus programos ir karštai plojo savo naujai susikūrusios dramos studijos pasirodymui „Kaimo reikalai“ (rež. R. Andriukaitienė). Tuo tarpu Kaišiadorių viešosios bibliotekos Pravieniškių filialo skaitytojai džiaugėsi turiningu ir jaukiu susitikimu su aktoriumi Giedriumi Savicku.

Šeštadienį, balandžio 6-ąją, gražus būrys istorijos bei kelionių entuziastų, vedami Kultūros sostinės ambasadoriaus Rolando Kriugždos, mynė PAŽINIMO PĖDAS žygyje „Žaslių kautynėms 105“. Tądien simbolinis Kultūros sostinės traukinys taip pat išdundėjo ATMINTIES SAKMĖS kryptimi ir stabtelėjo Senosios Gegužinės sodyboje, po kurios stogu vyko renginys „Bajorija tada ir šiandien“.

Smagu, kad keliaujate drauge, o vagonai vis pilnėja. Kviečiame prisijungti!