Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!

Meno spalvos

Pasukę šia kryptimi keliausime VAIZDUOJAMOJO MENO, MUZIKOS, TEATRO IR KINO keliais.

Čia kryžiuojasi VAIZDUOJAMOJO MENO, MUZIKOS, TEATRO IR KINO keliai, vedantys į muzikos, šokio, teatro renginius, supažindinantys su kino projektais, parodomis, kurias atrasime ne tik rajono centre, bet ir visose seniūnijose – nuo pat Senosios Gegužinės ūkio iki muzikinės tekmės ant marių kranto Rumšiškėse.atradimuose ir istoriniuose šaltiniuose.

Išduosime paslaptį, jog pasirinkusiems šią kryptį geriausia į Kaišiadoris važiuoti traukiniais: maršrutų Vilnius – Kaunas ir Kaunas – Vilnius keleivių laukia unikalios teatralizuotos muzikinės kelionės, kuriuose aktoriai persikūnys į istorinius mūsų krašto personažus.

Tie, kas atvažiuos traukiniu, turės progą išlipti istorinėje Kaišiadorių geležinkelio stotyje, kur 1930 metais mūsų protėviai surengė net Lenkijoje nuskambėjusį Karaliaus Jogailos teismą ir nuteisė jį myriop už kunigaikščio Kęstučio nužudymą bei Lietuvos atidavimą Lenkijai.

Pasirinkti, kuriuo keliu pasukti, lengva nebus – jų, plačiai išsišakojusių po visą kraštą, daug ir įvairių.

Pagrindiniai, rėminantys šios krypties programą – „Kaišiadorys – Lietuvos kultūros sostinė 2024. Kaišiadorys: keliai ir kelionės“ atidarymas ir uždarymas, kurie tarsi apjuosia visą puokštę didesnių ir mažesnių renginių: penktadieniais šiltuoju metų laiku miesto parke atsiveriančią „Muzikos oazę“ su gyvosios muzikos koncertais, skulptorių ir dailininkų plenerus, Tarptautinius chorų ir teatro festivalius, šventę-koncertą ant Kauno marių bangų, klasikinės muzikos ir džiazo koncertus medinėje Žiežmarių sinagogoje ir pan. Kas žino, gal žingsniuodami šiais keliais pagausime ir „Kaišiadorių meno paukštę“?

Kultūros sostinės metų ašis – keturių dienų festivalis „KasČiaDaros?“ su unikaliu ir analogų šalyje neturinčiu Kadrilių čempionatu bei gausybe akims ir širdžiai mielų renginių ir reginių.

MENO SPALVŲ krypties kelionėse – galimybės ne tik matyti, girdėti, jausti, bet ir patiems įsijungti į įvairias veiklas, kas padės geriau pažinti kaišiadorietišką dvasią ir mus – žmones, gyvenančius žemėje, kur kryžiuojasi pagrindiniai Lietuvos keliai.

Kitos kelionių kryptys

Etnoskonis
Kaišiadoriečiai didžiuojasi savo krašte, Rumšiškėse, turėdami unikalų Lietuvos etnografijos muziejų po atviru dangumi.
Skaityti daugiau arrow
Atminties sakmė
Literatūriniuose keliuose laukia pasimatymai su talentingais poetais, rašytojais, kraštotyrininkais, etnografais, istorikais, kurių knygos padeda pažinti Kaišiadorių krašto istoriją ir čia gyvenančių žmonių dvasios slėpinius.
Skaityti daugiau arrow
Pažinimo pėdos
Įspausti savo PAŽINIMO PĖDAS mūsų mažame, bet, tikime, Lietuvoje gražiai skambančiame krašte, kviečiame PILIGRIMINĖSE, KULTŪRINIO TURIZMO IR SPORTO kelionėse.
Skaityti daugiau arrow