Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!

Šiuolaikinės elektroninės muzikos seminaras

Šiuolaikinės elektroninės muzikos seminaras

calendar
05.15 Trečiadienis Pradžia: 18:00
location
Žiežmariai

„Garso sienos“ – tai praktinės garso apdirbimo kūrybinės dirbtuvės, skirtos nekonvencinės elektroninės muzikos bei garso meno kūrimu besidomintiems žmonėms.

„Garso sienos“ kūrybines dirbtuves sudaro dvi dalys:
Pirmojoje dalyje bus vedama interaktyvi paskaita, susijusi su įvairiais skaitmeniniais ir analoginiais garso apdirbimo efektais bei procesoriais. Bus praktiškai supažindinama su jų galimybėmis naudojant sintezatorius, gitarą bei no-input techniką, o priemonių praktinį pritaikymą iliustruos projekto moderatorių asmeninės kūrybos pavyzdžiai, siekiant praktiškai supažindinti su garso meno ir elektroninės muzikos galimybėmis.

Trumpą pasirodymą surengs ir vietinis šiuolaikinės muzikos atstovas, kuris pasidalins mintimis apie savo muzikinėje kelionėje taikomus komponavimo principus, naudojamas priemones, o kūrybinę logiką iliustruos ir gyvai atliekamu garsiniu pavyzdžiu.

Antrojoje užsiėmimų dalyje bus pristatoma ambisoninė erdvinio garso sistema bei įvairūs, lektorių eksperimentavimo būdu atrasti muzikos komponavimo principai. Ši dalis yra skirta visiems, kurie yra linkę ieškoti savito, charakteringo ir nenuspėjamo instrumentų skambesio. Šią dalį užbaigs bendra muzikinė improvizacija kartu su „Garso sienos“ projekto lektoriais bei Pauliumi Buraku.

Pasibaigus improvizacijai seks bendra refleksija, kurios metu projekto komanda bei vietiniai atlikėjai aptars pasirodymo metu girdėtą garsinę estetiką, erdvinio garso ypatumus bei sistemos pritaikymo galimybes

Lektorius Gintautas Rožė daug laiko skiria tarpdisciplininio meno projektams ir veda paskaitas, susijusias su netradicinių muzikos komponavimo bei atlikimo būdų paieška. Šio lektoriaus asmeninės kūrybos garsinės atspirties taškas – įvairių pasaulio šalių ritualinės muzikos elementų jungimas į visumą elektroninės muzikos formatu.

Gintautas Rožė anksčiau grojo ir kūrė grupėse „Without Letters“, „cutthroats“ ir kt., yra pasirodęs įvairiuose muzikos festivaliuose ir meno bienalėse Lietuvoje ir užsienyje, o šiais metais planuoja išleisti debiutinę savo, kaip elektroninės muzikos kūrėjo, vinilinę plokštelę PARANORAMA.

Lektorius Gediminas Jakubka yra kompozitorius ir atlikėjas, kuriantis muziką spektakliams, kino filmams ir įvairiems meno projektams. Šio lektoriaus kūryba varijuoja tarp meditatyvių pasažų, skirtų pasinerti į momentinę garsų tėkmę, bei trankių techno ir elektroninės muzikos ritmų. Jo kūryba pasižymi kosminės sintezatorinės muzikos temomis, susimaišiusiomis su abstrakcijomis ir deformuotais vokalais.

Gediminas Jakubka yra geriausiai žinomas dėl projekto „Patricia Kokett“, su kuriuo pasirodė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio festivaliuose, o praeitų metų Nacionaliniuose Lietuvos kino apdovanojimuose laimėjo statulėlę ir kaip geriausias kompozitorius už muziką filmui „Animus Animalis“. Gediminas yra grojęs su grupėmis „Vilkduja“, „cutthroats“, „Flesh Flash“ bei didžėjavęs bene visuose svarbiausiuose Lietuvos klubuose ir festivaliuose.