Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
2024-07-10

BLEU TENACE. Rhizome / Chloé Moglia (Prancūzija)

ConTempo festivalio programos dalis

Mėlyna kaip dangus ir ištverminga,
nes tik taip jai pavyksta išsilaikyti.

Rugpjūčio 4 d. 15.30 val. Kaišiadorių Algirdo Brazausko parke
Įėjimas nemokamas

Trukmė: 25 min.

Viena, įsitaisiusi 6 metrų aukštyje virš žemės, dėmesį prikaustanti artistė Fanny Austry kuria efemeriškos kybojimo ore ramybės ir kiek trūkčiojančios rizikingo šokio dinamikos hibridą, kurio centre – susimąstymas. Balansuodama ant ideogramą primenančios skulptūrinės konstrukcijos menininkė dalijasi su mumis už laiko ribų pakibusia akimirka, lydima kompozitorės Marielle Chatain sodrios ir paveikios įelektrintos partitūros. Pasaulio ritmas nenutrūksta nė sekundei nei ant žemės, nei ore. 

Performanso menininkė Chloé Moglia į savo meninę kelionę integruoja kovos menus, o kūriniuose visą dėmesį skiria kabojimui ore (angl. „suspension“). Menininkė propaguoja įkūnytos minties ir jautraus kūniškumo idėjas, jai svarbus tikslumas, darbuose sieja fizinę praktiką su refleksija ir jautrumu.  

Ore atliekamuose eksperimentuose ji balansuoja tarp nesvarumo būsenos ir akistatos su tuštuma. Menininkės monospektakliai ir grupiniai kūriniai pasižymi savita vidine logika, kur žaidžiama kūnais, sulėtintu judesiu ir lėtumu, fizikos dėsniais ir svaiguliu. Pasirodymų pagrindu pasirinkusi rizikos bei baimės pažinimą, Chloé Moglia stulbinamai, bet sykiu itin trapiai valdo judesį.

Chloé Moglia yra „Rhizome“ trupės meno vadovė nuo pat jos įkūrimo 2009 m. Aukštyn galva Fanny Austry pakibo gana anksti, Nacionaliniame cirko meno centre (Prancūzija) mokydamasi dirbti su akrobatinėmis sūpynėmis. Vėliau ji nusprendė norinti į savo judesių žodyną įtraukti daugiau šokio, tad laikinai sustabdė studijas ir Maguy Marin CCN programoje išėjo kursus pavadinimu „Nuo atlikėjo iki kūrėjo“. Sugrįžusi prie cirko studijų daugiausia dėmesio skyrė darbą ant žemės ir ore jungiančioms technikoms ir išbandė įvairius estetinius požiūrius, dalyvavo tokių trupių, kaip „Cahin-Caha“, „Galapiat“ ir „Inouïe“ projektuose. Nuo 2014 m. bendradarbiauja su „Rhizome“ spektakliuose „Aléas“, „Rhizikon“ ir „La Spire“.

Chloé Moglia yra „Les Tombées de la Nuit“ (Reno, Prancūzija) ir nacionalinio dramos centro „Théâtre de Lorient“ (Lorjanas, Prancūzija) asocijuotoji menininkė.

„Rhizome“ registruota Prancūzijos kultūros ir komunikacijos ministerijoje (DRAC de BRETAGNE), o jos projektai vystomi su Bretanės regiono, MORBIHAN departamento tarybos ir BNP PARIBAS fondo parama.

Laurent-Cadéac nuotr.