Prisijunk
Tapk savanoriu
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Tapk rėmėju
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
Turi idėjų?
chevron arrow
Jūsų žinutė buvo išsiųsta!
2024-05-31

Vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ kviečia

Vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ pradeda kelionę per Lietuvą su nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2024“ filmais nominantais. Programoje rodomi filmai, apimantys ilgametražių, animacinių, trumpametražių bei studento darbų kategorijų filmus.

Pirmasis festivalio atidarymo seansas vyks Kaišiadoryse, mieste, kuris šiais metais yra Lietuvos kultūros sostinė. KAIŠIADORYS: KULTŪROS KELIAI IR KELIONĖS.

Gegužės 30 d., 22 val. festivalis lankysis Kaišiadoryse, adresu: Gedimimo g.30.

Festivalio vedėja – aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė

Programa:
22:00 val. pokalbis su vakaro svečiu.

22:30 filmų programa:

22:30-22:45 val. KANOPOS IR PAČIŪŽOS (rež. Ignas Meilūnas, prod. Justė Beniušytė, Ignas Meilūnas)
Gražią žiemos dieną du draugai – Paršelis ir Karvė – kuo smagiausiai leidžia laiką čiuožinėdami ant užšalusio ežero, kai staiga supranta, jog po juo, apačioje, gyvena kažkas labai baisus ir didelis. Vis dėlto, tas kažkas prašo pagalbos, tad nepažįstamo baimę įveikę bičiuliai pasiryžta padėti.

22:45-23:05 val. JA TIBIA UBJU (rež. Silvija Kuodytė, prod. Marija Kazlauskaitė, Rūta Pašukonytė, Augustė Puteikytė, LMTA)
Kam įveikti savo baimes, kai galima nuo jų pabėgti? Juk greičiausiai niekas už tai tavęs neskriaus… – taip jaučiasi Saulė, vilkindama laiką, kad tik nereikėtų sugrįžti namo.

23:05-23:20 val. TUŠINUKAS (rež. Adas Burkšaitis, prod. Kotryna Ramanauskaitė, Greta Akcijonaitė, Greta Garbo Films)
Saulėta vasaros popietė priemiesčio mokykloje. Mokytoja sužino, kad jos sūnaus blogai parašytas egzamino darbas sužlugdys svajonę studijuoti prestižiniame užsienio universitete. Filmas kelia klausimus apie moralę ir spaudimą pasiekti norimą rezultatą. Kokius kompromisus motina pasiryžusi priimti, kad užtikrintų sėkmingą sūnaus ateitį?

23:20-01:00 val. IRKLAIS PER ATLANTĄ (rež. Aurimas Valujavičius, prod. Aurimas Valujavičius)
Vienas žmogus, vienas vandenynas, šimtmečio istorija…
Tikras pasakojimas apie Aurimą Valujavičių, pirmąjį lietuvį, kuris niekieno nepadedamas leidosi į vieną didžiausių savo gyvenimo iššūkių – 8500 km kelionę per Atlantą irkline valtimi „Lituanica“, siekiant paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines.

Pasinerti į vienatvę ir euforiją, skausmą ir džiaugsmą, nerimą ir viltį, kad Atlanto vandenynas bus perirkluotas nuo žemyninės Europos iki žemyninės Šiaurės Amerikos dalies ir Majamio krantas pergalingai pasiektas. Tik šios mintys Aurimo galvoje sukasi jau keletą metų, o į atvirą vandenyną jis leidžiasi po ilgiau nei dvejus metus trukusio intensyvaus pasiruošimo istorinei, o kartu ir rekordinei kelionei. Fizinis pasirengimas, psichologinė drausmė, griežta disciplina ir kasdien augantis adrenalinas dėl išsikelto tikslo, atmosferą tik dar labiau kaitina. Nesuskaičiuojamos valandos ir dienos darbo Aurimą priveda prie taip ilgai laukto kelionės starto, ankstų Kalėdų rytą. Svarbiausia jo taisyklė – niekada nesustoti irkluoti! Kiekvienam savas Atlantas.
—-
BILIETAI: renginys atviras, nemokamas. Renginys fotografuojamas.

Festivalyje lietuvišką kiną palaiko: Telia Play
Festivalį organizuoja: AVAKA kartu su Kaišiadorių kultūros centru.
Renginį iš dalies finansuoja: Lietuvos kino centras
Partneris: LRT.lt